WYJAZD INOWROCŁAW-KRUSZWICA 22.04.2017


           

           

           

           

           

           

   


W dniu 22.04.2017r. odbyły się lekcje wyjazdowe dla słuchaczy Szkoły Medycznej SUKCES w uzdrowisku sanatoryjnym "Przy Tężni" w Inowrocławiu, gdzie słuchacze już bezpośrednio wykonywali i asystowali przy zabiegach na kuracjuszach pod okiem wykwalifikowanej kadry. Poznali zasady pobytów sanatoryjnych dla kuracjuszy. Prowadzili zabiegi balneoterapii, fizykoterapii, wykonywali okłady parafango i borowinowe, suche kąpiele, masaż klasyczny, zabiegi w kriokomorze oraz zabiegi w basenach solankowych.

Przyszłym technikom masażystom w wycieczce towarzyszyli słuchacze z innych kierunków oraz Przyjaciele Szkoły.

Po ciężkiej pracy wszyscy uczestnicy wyjazdu relaksowali się przy tężniach solankowych w parku zdrojowym, mieli możliwość skosztowania wody zdrowotnej w pijalni wody.

Następnym etapem wycieczki był wyjazd do Kruszwicy, gdzie wszyscy zwiedzali kolegiatę Św. Apostołów Piotra i Pawła, która jest najstarszą z zachowanych na Kujawach świątyń, zbudowaną w stylu romańskim na przełomie XI/XII wieku, Stary Rynek, odbył się także rejs statkiem wycieczkowo-widokowym, a także zwiedziliśmy widokową "Mysią Wieżę", w której to myszy jak głosi legenda, król Popiel wraz z rodziną został zjedzony przez mściwe myszy.

Jak na każdej wycieczce uczestnikom towarzyszyły znakomite humory, które wiemy, że musimy zabrać na kolejny wspólny wyjazd - tym razem w góry :)