WSPÓLNE ZWIEDZANIE I PLAŻOWANIE - MIĘDZYZDROJE 12.05.2018r.


           

           

           

           

           


W sobotę 12 maja 2018r. ponad 50-osobowa grupa słuchaczy oraz przyjaciół Zespołu Szkół dla Dorosłych SUKCES udała się na wycieczkę nad morze.

Pierwszym punktem wycieczki była miejscowość Wapnica (miejscowość na Wyspie Wolin), tam podziwialiśmy Jezioro Turkusowe, a także zdobyliśmy Wzgórze Zielonka. Widoki były przepiękne!

Drugim punktem wycieczki było zwiedzanie Grodziska w Lubinie - Położone na najwyższym punkcie nad Zalewem Szczecińskim grodzisko to pozostałość po wczesnośredniowiecznym grodzie, który funkcjonował tu pomiędzy X a XII wiekiem. Z tarasów, jakie zostały przygotowane dla turystów, rozpościera się niesamowity widok na Zalew Szczeciński, archipelag czterdziestu czterech jego wysp oraz rozlewiska wstecznej delty rzeki Świny i jezioro Wicko Wielkie. Tarasy widokowe umiejscowione są w najwyższym punkcie klifu nad Zalewem Szczecińskim, ponad 50 m n.p.m. Obserwować możemy żyjące tu rozmaite ptactwo - w tym dumnie krążącego nad grodziskiem orła bielika - symbol Wolińskiego Parku Narodowego. Widzimy również tor wodny Szczecin-Świnoujście i poruszające się po nim liczne jednostki wodne.

Po odpoczynku na pięknych tarasach udaliśmy się do Międzyzdrojów na 9 godzinny wypoczynek, połączony ze zdobyciem Kawczej Góry. Zwiedziliśmy miasto, port rybacki, zjedliśmy pyszną rybkę oraz pyszne desery, czasu wolnego i plażowania nie było końca!

Na kolejne nasze zwiedzanie zapraszamy niebawem!

Organizatorem wyjazdu był Dyrektor Szkoły p. Jakub Lis.